A Magas-Tátra Rother túrakalauz 2., aktualizált kiadása beillesztésre került a kiadó által elindított KÁRPÁTOK kalauzsorozatba. Az 1. kötetszámot nemcsak azért kapta, mert a hegykoszorú részei közül erről készült az első kiadvány, hanem azért is megérdemli, mert a Magas-Tátra a magyar turisták legkedveltebb kárpáti célpontja.
51 válogatott félnapos, egynapos és kétnapos túraleírás
51 GPS nyomvonal
50 mini turistatérkép 1:50 000 és 1:75 000 méretarányban
50 magasságdiagram
2 áttekintő térkép 1:200 000 és 1:350 000 méretarányban
A túrák a Magas-Tátra szlovákiai részébe, valamint a lengyelországi Zakopane hagyományos üdülőhelye körüli területre vezetnek.
A Magas-Tátra Európa legkisebb magashegysége, ellenben a legmagasabb a Kárpátok hosszú ívében. Meredek, sziklás gerincei markánsan emelkednek a szomszédos medencék fölé. Több mint száz legendás tengerszem és számos vízesés ékesíti jégformálta völgyeit. A Magas-Tátra Rother túrakalauz 51 válogatott félnapos, egynapos és kétnapos túrát mutat be ezen a csodálatosan vad hegyvidéken.
A túraajánlatok között mindenki találhat kedvére valót: egyszerű sétát a sziklaóriás lábainál, kényelmes kirándulást a tengerszemekhez, igényes és megerőltető gerinctúrát vagy csúcsmászást, ahol a kezeink segítségére is szükség lehet.
A Magas-Tátra csúcsai, gerincei és völgyei sajátos lelkületűek. Számos magyar, szlovák, lengyel és cseh turista számára a Tátra egy életforma, egy olyan hely, amelyet évente legalább egyszer meg kell látogatni. Sokan úgy tekintenek a Tátrára, mint egyfajta „családi ékszerre”, amely generációról generációra öröklődik, vagy egyfajta „spirituális jelenségre”, amely még a legsúlyosabb életválságokban is segíthet.
A Rother túrakalauz minden egyes túraajánlatához tartozik egy rövid tájékoztató az összes lényeges adattal, egy térképrészlet az útvonal megjelölésével és egy részletes útleírás. Ezenkívül minden túrához GPS-nyomvonalak is letölthetők a Bergverlag Rother honlapjáról. A kalauz magyar nyelvű kiadásának leírásaiban a földrajzi nevek magyar változatai olvashatók, kiegészítve a terepen, a térképeken és a metszeteken használt szlovák, illetve lengyel névalakokkal. A kalauz névmutatója a könyvben megjelenő összes földrajzi nevet tartalmazza, ahol a lengyel és szlovák nevek magyar megfelelőjükre mutatnak.